Burari, New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPD4374C1ZQ
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fuel Type | Charcoal |
| Body Material | Stainless Steel |
| Tandoor Size | 36x36 in |
| Size | 32x32 inch |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Commercial |
| Shape | Square |
| Material | Stainless Steel |
| Inner Material | Clay |
| With Wheels | Yes |
| Wall Thickness | 1.5 mm |
| Application | Hostel Mess, Hotel, Dhaba, Restaurant |
| Finish | Stainless Finish |
| Capacity | 150 Roti |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1.2mm |
Explore More Products
© Durga Dass Tandoor Wala. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited