Burari, New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPD4374C1ZQ
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 18x18 in |
| Body Material Grade | SS 304 |
| Top Material | Kaolin Clay |
| Height | 2 feet |
| Shape | Round |
| Usage Area | Home |
| Mounting Type | With Wheels |
| Diameter | 2 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Chrome Finish |
| Finishing | Polished |
| Inner Lining Material | Clay |
| Color | Silver |
| Lid Type | With Lid |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
| No Of Wheels | 4 |
| Brand | ddtw |
| No Of Burner | 1 |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 18x18 in |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Usage Area | Home, Catering, Food Truck |
| Mounting Type | With Wheels |
| Weight | 50 kg |
| Inner Lining Material | Clay |
| Lid Type | With Lid |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
| Brand | ddtw |
| MOQ | 1 |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 18x18 in |
| Outer Body Material | Stainless Steel |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Top Material | Porcelain Clay |
| Shape | Round |
| Burner Type | CHARCOAL |
| Usage Area | Home |
| Gas Type | LPG |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Glossy |
| Mounting Type | With Wheels |
| Color | Silver |
| Ignition Type | Manual Ignition |
| With Accessories | Skewers |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | ddtw |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 20 unit |
| Fuel Type | Charcoal |
| Capacity | 6 Roti |
| Body Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Restaurant |
| Size | Small |
| Inner Material | Clay |
| Mounting | On Wheels |
| Country of Origin | Made in India |
| MADE OF | IRON |
| BRAND | DDTW |
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Fuel Type | Charcoal |
| Capacity | 5 bread at a time |
| Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Size | Small |
| Material | tandoor |
| Inner Material | Clay |
| Mounting | Portable |
| Brand | ddtw |
| Usage Area | Home |
| Top Finish | Stainless Steel |
| Lid Type | Steel Lid |
| With Accessories | With Skewers |
| Model | domestic |
| Country of Origin | Made in India |
Domestic tandoor
Dimensions:18x24 inches hieight with wheel
6 breads at a time
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Gas |
| Mounting | On Castor Wheels |
| Body Material | Mild Steel |
| Tandoor Type | Clay Tandoor |
| Mouth Diameter | 11 in |
| Tandoor Size | 18x18 in |
| Usage/Application | Restaurant |
| Shape | Round |
| Outer Body | MS Body |
| Insulation Type | Glass Wool |
| Capacity | 6 Roti |
| Application | Home, Farmhouse |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | DDTW |
Explore More Products
© Durga Dass Tandoor Wala. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited