Burari, New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPD4374C1ZQ
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Shape | Drum |
| Usage/Application | Restaurant |
| Material | Mild Steel |
| Inner Material | Clay |
| Wall Thickness | 1.5 mm |
| With Wheels | No |
| Capacity | 12 chapati |
| Application | Catering, Dhaba |
| Finish | Painted |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 23x35 Inch |
| Brand | ddtw |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Capacity | 12 |
| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | catering |
| Size | 24x24 inch |
| Shape | Drum |
| Installation | Portable |
| Type | Drum Tandoor |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Outer Finish | Painted |
| With Stand | No |
| With Wheels | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage Area | Catering |
| Color | Green |
| Brand | ddtw |
| Tandoor Fuel Type | Coal |
| No Of Burner | 1 |
| Body Material | Mild Steel |
| Inner Pot Material | Clay |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Drum Tandoor |
| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | Small |
| Power Source | Charcoal |
| Height | 24 in |
| Shape | Round |
| Installation | Portable |
| Type | Drum Tandoor |
| Size | 23"x 36" With Wheel Hieght |
| Usage | Catering Purpose |
| Outer Finish | Painted |
| With Stand | No |
| With Wheels | No |
| Usage Area | Dhaba, Catering |
| Brand | ddtw |
| Color | Silver |
| Body Material | Mild Steel |
| Inner Pot Material | Clay |
Additional Information:
Explore More Products
© Durga Dass Tandoor Wala. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited