Burari, New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPD4374C1ZQ
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 30x30 in |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Restaurant |
| Top Material | Porcelain Clay |
| Material | Stainless Steel |
| Usage Area | Restaurant |
| Mounting Type | With Wheels |
| Type | Gas Tandoor |
| Inner Lining Material | Clay |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
| Shape | Square |
| Brand | ddtw |
| No Of Burner | 1 |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 30x30 in |
| Body Material Grade | SS 304 |
| Shape | Square |
| Usage Area | Restaurant, Food Truck, Dhaba, Hotel |
| Mounting Type | With Wheels |
| Weight | 200 kg |
| Type | Charcoal Tandoor |
| Height | 3 Feet |
| Top Material | Kaolin Clay |
| Inner Lining Material | Clay |
| Lid Type | With Lid |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fuel Type | Charcoal |
| Tandoor Size | 36x36 in |
| Body Material Grade | SS 304 |
| Top Material | Porcelain Clay |
| Height | 3 Feet |
| Type | Charcoal Tandoor |
| Weight | 200 kg |
| Mount Type | Floor Mount |
| Usage/Application | For Commercial Use |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Charcoal |
| Shape | Square |
| Size | 30x30 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Inner Material | Clay |
| Mounting | On Castor Wheels |
| Capacity | 18 Roti |
| Usage/Application | restaurant, hotel |
| Country of Origin | Made in India |
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fuel Type | Gas |
| Capacity | 18 Roti |
| Tandoor Size | 30x30 in |
| Outer Body Material | Stainless Steel |
| Body Material Grade | SS 304 |
| Usage/Application | Commercial |
| Shape | Square |
| Burner Type | Single Burner |
| Usage Area | Restaurant |
| Type | Standrad |
| Mounting Type | With Wheels |
| Ignition Type | Manual Ignition |
| With Accessories | Skewers |
| Material | Tandoor |
| Brand | ddtw |
Additional Information:
Explore More Products
© Durga Dass Tandoor Wala. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited