Burari, New Delhi, Delhi
GST No. 07AHFPD4374C1ZQ
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fuel Type | PNG Gas |
| Number Of Burner | 1 |
| Tandoor Size | 36x36 in |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Outer Body Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hotels & Restaurants |
| Type | Gas |
| Shape | Square |
| Usage Area | Hotel |
| Mounting Type | With Wheels |
| Gas Type | LPG |
| Size | 30x30x36 Inch With Wheel Hieght |
| Material | Stainless Steel |
| Inner Lining Material | Clay |
| Lid Type | With Lid |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
Item Code: E
With enormous industry experience and technical knowledge, we are providing our clients a comprehensive range of STAINLESS STEEL Gas Tandoor. The offered gas tandoor is provided in numerous specifications to choose from. This gas tandoor is developed using high grade material and cutting edge technology in compliance with the quality standards. Our gas tandoor is checked before the delivery in order to assure its quality.| s.no | Length | width | Height | mouth |
| 1 | 30' | 30' | 36' | 15' |
| 2 | 32' | 32' | 36' | 15' double body |
| 3 | 34' | 34' | 38' | 16' |
| 4 | 36' | 36' | 38' | 16' double body |
| 5 | 38' | 38' | 38' | 17' double body |
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fuel Type | Gas |
| Tandoor Size | 30x30 in |
| Body Material Grade | SS 202 |
| Shape | Square |
| Usage Area | Hotel |
| Mounting Type | With Wheels |
| Weight | 200 kg |
| Inner Lining Material | Clay |
| Lid Type | With Lid |
| Insulation | With Insulation |
| Country of Origin | Made in India |
| With Accessories | Skewers |
| material | stainless steel |
| brand | ddtw |
| moq | 1 |
Explore More Products
© Durga Dass Tandoor Wala. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited